Results for Mourne Skyline 2018 - 20-Oct-2018 - Provisional

...return to index

Course Results

MTR

Results

35km 3370m

Pos No. Name Club Category Time Behind
  2 Brennan Townshend Scott Running M m1-3  
  314 Martin Lynch Milford AC M35 m1-3  
  7 Javier Rodriguez Team X-Trail Prozis-Berg M45 m1-3  
  31 David Holmberg Sundsvalls OK M35 m1-3  
  183 Alex Van Tuyl Maverick Trail Division M m1-3  
  9 Paul Tierney Ambleside AC M35 m1-3  
  8 Tom Hogan SBR Ireland M35 m1-3  
  96 Colm Murtagh Newcastle AC M35 m1-3  
  163 Andy Bryce RM Running Association M m1-3  
  133 Sam Herron Mourne Runners M35 m1-3  
  155 Neill Weir Willowfield Harriers M40 m1-3  
  255 Shane Donnelly Unattached M m1-3  
  3 Gavin Byrne Donore Harriers M m1-3  
  135 Alan Kearney Tri an Mhi M35 m1-3  
  285 Ricki Wynne Unattached M35 m1-3  
  266 Dale Mathers Mourne Runners M50 m1-3  
  222 Simon Taylor Annadale Striders M35 m1-3  
  317 Camille Ferre University of Limerick AC M m1-3  
  56 Mark Horvath Unattached M m1-3  
  148 Simon Reeve North Belfast Harriers M40 m1-3  
  5 Martsje Hell North Belfast Harriers F m1-3  
  318 Robert Jankowski Unattached M40 m1-3  
  189 Mike Walton Unattached M m1-3  
  316 Paul Tierney Unattached M35 m1-3  
  84 Alistair Haddow Unattached M50 m1-3  
  311 Declan McGrellis BARF M45 m1-3  
  328 Alan Webb Unattached M35 m1-3  
  231 Alan Wynne Unattached M35 m1-3  
  168 Séamus Bradley Unattached M35 m1-3  
  10 Shileen O'Kane Lagan Valley AC F45 m1-3  
  167 Adrian Farrell Muckno TC M35 m1-3  
  33 James Lappin Ballydrain Harriers M40 m1-3  
  301 Gordon Place IMRA M40 m1-3  
  23 Roger McCormick Dromore AC M40 m1-3  
  322 Howard Dracup Unattached M m1-3  
  95 Gillian Wasson Ballymena Runners F40 m1-3  
  103 Gerry Kingston BARF M55 m1-3  
  324 Ronnie Smith Unattached M50 m1-3  
  239 Jason Hosford Unattached M45 m1-3  
  302 Alan Ritchie Unattached M m1-3  
  91 Barry McCarroll Slieve Gullion Runners M40 m1-3  
  72 Ryan Carson Slieve Gullion Runners M35 m1-3  
  165 Corey Urwin East Coast AC M45 m1-3  
  82 Tim Lowry Ballymena Runners M40 m1-3  
  160 Nick Dempsey Unattached M m1-3  
  210 Christopher Dunne IMRA M40 m1-3  
  349 Sophie Grant Beta Running F35 m1-3  
  76 Larry O'Brien Unattached M40 m1-3  
  249 James Stitt North Down AC M m1-3  
  180 Stephen Graham Newcastle AC M m1-3  
  315 Tim Chapman IMRA M40 m1-3  
  25 Henning Karlsson LK Spring M m1-3  
  74 Matt Garnett Goodgym Race Team M m1-3  
  108 Christopher Murray North Belfast Harriers M35 m1-3  
  64 Michael McAuley Mallusk Harriers M40 m1-3  
  63 Mike Jordan IMRA M m1-3  
  87 Robert Johnston Unattached M45 m1-3  
  320 William Fleck Ballymena Runners M40 m1-3  
  177 Ryan McDonald Newcastle AC M35 m1-3  
  298 Jonny Crutchley Newcastle AC M35 m1-3  
  176 Alan Elwood Dromore AC M45 m1-3  
  216 Martin Hennessy Kilfinane AC M35 m1-3  
  205 Paul Higgins Canon Club M45 m1-3  
  83 James Turner Unattached M40 m1-3  
  348 Martin Mullan BARF M40 m1-3  
  157 Dermot Maguire Tinahely TC M45 m1-3  
  303 Robert Costello Trailrunners M35 m1-3  
  193 Lorcan Fagan Unattached M45 m1-3  
  20 Mark Weir North Down AC M45 m1-3  
  137 Tony McGuckin Acorns AC M40 m1-3  
  344 Declan Faulkner Knockmany Runners M45 m1-3  
  49 Colm Murphy Slieve Gullion Runners M35 m1-3  
  203 Niall Gibney East Down AC M40 m1-3  
  94 Fabrice Scoupe Belfast Running Club M45 m1-3  
  271 John Hasson Ballymana Runners M50 m1-3  
  260 Seamus Loughran Unattached M40 m1-3  
  218 Robert Cunningham Mooreabbey Milers AC. M35 m1-3  
  330 Austin Browne Unattached M50 m1-3  
  253 Russell Hughes Willowfield Harriers M m1-3  
  52 Gareth Donnelly Unattached M45 m1-3  
  339 Stephen Montgomery Glenlough Running Club M35 m1-3  
  338 Malcolm Robinson Unattached M40 m1-3  
  247 Colin Brennan Springwell Running Club M55 m1-3  
  30 Gary Mason Unattached M35 m1-3  
  136 Sarah Brady Trailheads F m1-3  
  159 Bernadette O'Kane Dub Runners F m1-3  
  290 Treabhor MacEochaidh Skerries AC M40 m1-3  
  254 Paul Clarke Lagan Valley AC M35 m1-3  
  329 Robin Montgomery Orangegrove AC M45 m1-3  
  112 Nick Platje Natuurlijk Sportief M m1-3  
  127 Mari Troeng Newcastle AC F m1-3  
  336 Alan Ayling IMRA M40 m1-3  
  340 Gareth Grew North Belfast Harriers M45 m1-3  
  304 John Potts BARF M45 m1-3  
  325 Noel Carr Newry AC M40 m1-3  
  269 Steven Malone Unattached M m1-3  
  308 Des Tivnan Unattached F45 m1-3  
  15 Robert Jones Saddleworth Runners M35 m1-3  
  181 William Marks Mourne Runners M40 m1-3  
  178 Richard Vasey East Coast AC M45 m1-3  
  113 John O'Flynn Unattached M50 m1-3  
  22 Alex Hofmann Sevenoaks AC M40 m1-3  
  283 Martin McMullan Unattached M45 m1-3  
  307 Liam Costello Unattached M45 m1-3  
  230 Ondrej Stieranka Unattached M35 m1-3  
  100 Ronan Murray Unattached M45 m1-3  
  161 Gary Healy Waterfordshill AC M50 m1-3  
  40 Nicklas Arkensparr North Down AC M40 m1-3  
  138 Peter Bailie Unattached M35 m1-3  
  169 Romain Meyer Zurich Happy Runners M m1-3  
  227 Mark Dugan Ballydrain Harriers M50 m1-3  
  179 Brian Linton BARF M45 m1-3  
  215 Brian Hackett Tri Llimits M35 m1-3  
  204 Richard Hackett Unattached M35 m1-3  
  120 David Turcano Unattached M45 m1-3  
  219 Graham Hill Ballydrain Harriers M45 m1-3  
  55 Thomas Maag Unattached M45 m1-3  
  286 Kenny King Unattached M45 m1-3  
  258 Paula Montwill Unattached F45 m1-3  
  174 James McLaughlin Hook Norton Harriers M50 m1-3  
  151 Derek Cullen Glendalough AC M35 m1-3  
  162 Laurence Colleran Unattached M40 m1-3  
  173 Liam Sheehy Kilfinane AC M45 m1-3  
  276 Stephen Rainey Unattached M45 m1-3  
  245 Christian Kemp CSL M40 m1-3  
  228 David Noonan Unattached M m1-3  
  144 Hazel McLoughlin Lagan Valley F40 m1-3  
  115 Jim Larkin Dub Runners M40 m1-3